TRENDY W SUKNIACH

Moda to element naszego życia, który ciągle ulega zmianie, w każdym sezonie, zmieniają się różne jej elementy, i rzadko kiedy jest tak, ze coś jest modne w jednym sezonie, i będzie modne i w kolejnym. Jedynym wyjątkiem jest tu mała czarna, która jest w zasadzie klasykiem i podstawą każdej szafy, stanowi wyjście ewakuacyjne pasujące w zasadzie na każdą okazję. Gdy nie mamy innego pomysłu na suknie wizytową czy wieczorową, warto czasem sięgnąć po tą klasyczną sukienkę.

Suknie wizytowe to dosyć luźny temat, przy odpowiednim dobraniu dodatków przejdzie w zasadzie każdy fason, najlepiej jeśli są jednokolorowe, wtedy pozwalają się dowolnie komponować, stając się uniwersalnymi kreacjami, które opierają się zmianom trendów. Podobnie jest zresztą z sukniami ślubnymi, im są skromniejsze i z mniejszą ilością bardzo charakterystycznych dla danego sezonu zdobników, tym łatwiej je przystosować pod zmieniające się trendy. Wtedy nie musimy kupować drogich kreacji z aktualnych kolekcji, możemy zdecydować się na znacznie tańsze suknie z kolekcji minionych, które niewielkim wkładem można zamienić w kreacje modne. Moda ślubna kieruje się dosyć charakterystycznymi, jednak podstawowymi zasadami, dlatego tak łatwo dostosować suknie z poprzedniego sezonu, pod obecnie obowiązujące trendy. Przede wszystkim nadal niezmiennie królują suknie długie, dopasowane w talii lub cięte pod biustem, w zależności od figury.

Zmieniają się głównie tylko zdobienia lub materiały używane do zdobień. Czasem pojawiają się elementy kolorowe, ale cieszą się one tylko zainteresowaniem w określonym sezonie i są one bardzo szybko przemijającym stylem. Zdecydowanie lepiej jest więc stawiać jednak na suknie całkowicie białe. Suknie ślubne obecnie coraz częściej odsłaniają ramiona, czasem więc wystarczy tylko modna narzutka by poprawić wygląd kreacji. Jest to trend wciąż modny i jak najbardziej wskazany dodatek każdej sukni, który opiera się zmianą w modzie, a co najwyżej zmienia się jedynie jego długość.