Leczenie Urologiczne

Wiele wad wrodzonych u dziecka diagnozuje się już w czasie życia płodowego. Tak wczesne wykrycie schorzenia sprawia, że można je o wiele skuteczniej leczyć. Niektóre zabiegi można wykonać nawet przed porodem. Dziecko operowane wewnątrz łona matki szybciej wraca do formy, jest to dla niego również mniej traumatyczne. Jeżeli operacji nie można wykonać na tym etapie, można ją przeprowadzić już po porodzie, w ciągu kilku pierwszych dni lub tygodni życia dziecka. W ten sposób korygowane są niektóre wady wrodzone układu moczowo-płciowego.

Leczenie urologiczne kliknij tutaj dotyczy bardzo intymnych sfer ciała i dlatego tak ważne jest, by wszystkie problemy rozwiązać u dziecka w jak najwcześniejszym etapie rozwoju. Wtedy dziecko doświadcza mniejszej traumy niż w przypadku gdy wada korygowana jest już u kilkuletniego dziecka. Ważna tym samym jest wczesna diagnostyka. Szczególnie często wykonywana jest urodynamika która pozwala określić jak poważne są zmiany w budowie układu moczowego.

Lekarze urolodzy http://badbox.pl/index.php/publikacje/medycyna/leczenie-urologiczne-u-dzieci/ dobrze rozumieją problem leczenia dzieci i jak ważne jest przyjazne otoczenie do wykonywania wszelkich badań z tego zakresu. Najbardziej widać to w prywatnych przychodniach, gdzie nie tylko gabinety ale i poczekalnie są przystosowane do potrzeb małych pacjentów. Dziecko bezpieczniej się czuje, gdy jest otoczone przez zabawki czy baśniowe postacie wymalowane na ścianach. Najgorzej dzieciom kojarzą się obskurne, białe ściany państwowych placówek. Nawet wybór lekarza jest tu kluczowy. Nie może być on oschły w kontaktach z dziećmi, nie może wywierać na nich presji. Dzieciom wszystko należy wytłumaczyć i dać im odpowiednio dużo czasu by przełamało swój lek przed badaniem.

www.urologdzieciecy.com