MODNIE UBRANY MĘŻCZYZNA

Modny mężczyzna potrzebuje odpowiednio modnych dodatków, kto twierdzi inaczej, jest w ogromnym błędzie. Męskie stylizacje potrzebują takich elementów jak paski, zegarki, spinki do koszuli ale przede wszystkim, elegancka stylizacja wymaga doboru odpowiedniego krawatu.

Nie sposób wyobrazić sobie sytuacje, gdy na na ważnej uroczystości mężczyzna prezentuje się bez krawata, muszki lub przynajmniej apaszki. Oczywiście najbardziej klasycznym a przy tym najbardziej popularnym wyborem w tym przypadku jest krawat. Sprawdza się on u mężczyzn o różnej sylwetce, zarówno wysokich, jak i średniego wzrostu, szczupłych i bardziej przysadzistych. Mucha nie jest tak uniwersalna, zaś apaszka przez wielu mężczyzn postrzegana jest wciąż jako coś niemęskiego.

Jak jednak dobrać właściwy krawat do okazji? Najbardziej uniwersalne są krawaty jedwabne, które sprawdzają się w połączeniu z różnego rodzaju garniturami czy marynarkami, zarówno letnimi, jak i zimowymi. Krawaty ślubne często są czarne, białe lub dwukolorowe. Są one gładkie, bez wzorów, w przypadku dwukolorowych po prostu jeden materiał jest naszyty na drugi. Krawaty ślubne są charakterystyczne dlatego nie sprawdzą się na inne okazje. W ostatnim czasie bardzo modne są krawaty białe, które zakłada się do ciemnych koszuli i jasnych marynarek. Biały krawat jednak wciąż wiele osób kojarzy z modą ślubną a szkoda ponieważ zdecydowanie lepiej wygląda on w luźniejszych stylizacjach.

Męskie krawaty obecnie są tak modne, że coraz chętniej sięgają po nie również kobiety. Coraz chętniej wykorzystują one krawaty jako kokardy, apaszki, paski czy przepaski do włosów.