MODA W ŚWIECIE SUKNI

Raz w życiu, a przynajmniej raz, oczy każdej prawie kobiety kierują się na salony z sukniami ślubnymi. To prawdziwe przedsięwzięcie logistyczne. Najpierw długie godziny przeglądania katalogów, czasopism, i stron internetowych skupiających się na tematyce ślubnej, a potem długie godziny przymiarek i poprawek. Wszystko to po to, by oczarować wszystkich swym wyglądem, w tym najważniejszym dniu w życiu.

Moda ślubna to oprócz wielu dodatków, przede wszystkim Suknie ślubne, co prawda przez ostatnie kilka dziesięcioleci tylko nieznacznie się ona zmieniła, jednak diabeł tkwi w szczegółach, czyli we wszystkim tym, co zdobi suknie ślubne, oraz z jakiego materiału są wykonane. Ogólny ich fason zmienia się jedynie nieznacznie, jedne są cięte pod biustem inne są bardzo dopasowane w pasie, jeszcze inne składają się ze sztywnego gorsetu i rozbudowanej spódnicy. Łączy je w zasadzie tylko jedno, wszystkie są długie. Bardzo rzadko zdarza się by jakaś panna młoda zdecydowała się na suknie krótką.

Również niezbędnym elementem jest tren, który w poszczególnych latach tylko zmieniał długość. Większość sukni w poszczególnych sezonach zachowuje w zasadzie podobna stylistykę, różniąc się jedynie niewielkimi drobiazgami zdobniczymi, lub materiałem dlatego suknie z poprzedniego sezonu stosunkowo prosto przystosować na nowy sezon niewielkimi jedynie zabiegami. Suknie do ślubu muszą być przede wszystkim białe, takie są najpopularniejsze, rzadko panny młode sięgają po inne kolory. W sukniach wieczorowych i dla druhen, zmiany są równie niewielkie, przede wszystkich zmiany bardziej dotyczą kolorystki, czy rodzaju materiałów, w poprzednich latach było modne wszystko co błyszczące, obecnie zdecydowanie lepiej sprzedają się suknie z bardziej matowych materiałów. Suknie wizytowe cieszą się na tyle wielką dowolnością, że zawsze znajdzie się coś co było modne wcześniej i staje się ponownie modne aktualnie. Tu również najistotniejsze są detale. Czasem kolczyki czy brosza odmieniają znacząco kreacje i cały wygląd kobiety.