Kurs dla Pracowników Ochrony

Wykwalifikowani pracownicy zarabiają zawsze więcej i częściej awansują. Warto więc podnosić swoje kwalifikacje bez względu na rodzaj wykonywanej pracy. Można robić to poprzez min. kursy doszkalające. Firma Gotoshoot zapewnia wiele kursów przydatnych dla osób pracujących jako pracownicy ochrony. Przygotowanie do egzaminów na pozwolenie na broń jest tym, które może zapewnić znaczne podniesienie późniejszych zarobków.

https://gotoshoot.com/pl/czytaj/kurs-doskonalacy-dla-pracownikow-ochrony.html

Pracownicy ochrony z pozwoleniem na broń zarabiają zdecydowanie więcej, mają również szanse na prace w lepszych firmach. Osoby posiadające już pozwolenie na broń powinny również przejść przygotowanie do egzaminów na patent strzelecki. Pracownicy posiadający pozwolenie na broń i patent strzelecki uzyskać mogą wpis na listę kwalifikowanych pracowników ochrony. Tacy pracownicy mogą już nadzorować pracę pracowników ochrony nie posiadających takiego wpisu. Mogą ponadto wchodzić w skład konwojów pieniężnych i przewożących inne cenne przedmioty. Pracownik posiadający wpis na listę pracowników kwalifikowanych może przejść kurs doszkalający, który musi spełniać określone warunki i obejmować konkretne zagadnienia. Zgodnie z rozporządzeniem MSWiA taki kurs musi trwać 40 godzin i skupiać się na kilku najważniejszych punktach. Obejmuje on więc kolejno :

– Wykłady na temat stanu prawnego w zakresie ochrony w wymiarze 4 godzin.
– Kurs pierwszej pomocy przedlekarskiej w wymiarze 8 godzin -teoria i praktyka
Kurs strzelecki w wymiarze 12 godzin – zajęcia praktycznego
– Zajęcia z samoobrony oraz technik interwencyjnych w wymiarze 16 godzin zajęć praktycznych.

Przygotowanie do egzaminów na pozwolenie na broń

W Gotoshoot kurs dla pracowników ochrony kosztuje 350 zł od osoby. W przypadku większych grup można liczyć na rabat. Rozpoczęcie kursu następuje w chwili zapisania się co najmniej 6 osób.
Świadectwo z ukończenia takiego kursu honorowane jest przez jednostki zatrudniające pracowników mundurowych a także MON i MSWiA. Pracownicy ochrony inwestujący w swój rozwój osobisty i podnoszący woje kwalifikacje zawodowe potrafią naprawdę szybko wspinać się po szczeblach kariery, wybierając przy tym wśród ofert renomowanych firm.