WYBRAĆ AUTO NOWE CZY UŻYWANE?

O wyborze pomiędzy samochodem nowym a samochodem używanym decydują głównie nasze możliwości finansowe, ale nie tylko. Często się zdarza analizować nam oferty na samochody nowe słabszych marek, lub samochody używane marek lepszych i uważanych za bardziej bezawaryjne. Tego typu dylemat jest dziś dość często spotykany w śród potencjalnych klientów rynku motoryzacji. Przeanalizujmy więc, jakie korzyści daje nam wybór każdej z tych opcji.

Kupując samochód nowy fabrycznie, mamy pewność, ze w razie problemów, zostanie on naprawiony za darmo, w autoryzowanym serwisie i przez odpowiednio wyszkolony personel, jednak po co nam samochód, który wciąż będzie się psuł, lub zacznie się psuć zaraz po zakończeniu gwarancji, a nam jeszcze wtedy nie będzie się kalkulowało go sprzedać? Samochody marek takich jak na przykład Volvo, Mercedes, czy BMW są uważane powszechnie za mało awaryjne, i znane z wysokiej niezawodności, co sprawia, że nawet używane samochody tej marki cieszą się sporym zainteresowaniem na rynku samochodów używanych. W tym przypadku jednak ważne jest źródło zakupu, jeśli mamy pewność, ze kupujemy auto od pierwszego właściciela, że jest to auto bezwypadkowe i odpowiednio serwisowane, to zakup się opłaca. Niestety w przypadku aut używanych, nie możemy być tego tak do końca pewni. Szczególnie, że obecnie możemy również trafić na auto tak zwane po powodziowe, gdzie wiele elementów może posiadać trwałe niewidoczne na pierwszy rzut oka uszkodzenia.

Szalejąca w poprzednim roku powódź, sprawiła, że wiele aut, często na kilka godzin lub dni, znalazło się pod wodą. Do przewidzenia jest, że wielu z nich właściciele chcieliby się pozbyć, jednak nie bardzo przy tym się chwaląc ich pochodzeniem. Choć Auto takie może czasem rozpoznać wprawne oko mechanika, jednak z reguły tego typu uszkodzenia są sprawnie maskowane przez sprzedającego. Tak więc decyzja o wyborze samochodu pozostaje dla każdego z Nas sprawą indywidualną, wartą rozpatrzenia pod kątem wszystkich dostępnych nam informacji. Jednak można przyjąć iż sprawa jest bardziej prosta, gdy kupujemy auto od znanej nam osoby, i mamy większą pewność co do wiarygodności informacji o tym samochodzie. W innym wypadku, szala przechyla się na stronę auta nowego.